Aktualności

Kujawiak pokonany!!!

• autor: Tomczyk, 2015-04-13 20:36

Cenne zwycięstwo na trudnym terenie w Kosutach w starciu z Kujawiakiem!!!

Zawodnicy Absolwenta jadąc w niedzielę na mecz z Kujawiakiem mieli zapewne w pamięci jesienną potyczkę w Domaszewnicy która pomimo bardzo wysokiego prowadzenia w pewnym momencie 5:1 ostatecznie zakończyła się remisem 5:5 i podziałem punktów!

Patrząc na aktualną tabelę faworytem tej potyczki byli gospodarze zawodów którzy z bezpieczną przewagą plasują się w środku tabeli. Absolwent który jest tuż nad kreską musi łapać kolejne ważne punkty jak te w starciu ze Staninem.

W składzie Absolwenta brakowało kontuzjowanych Pytlika i Próchniewicza, którzy w tym sezonie niestety już nie wystąpią oraz braci Kabatów. Początek spotkania to obustronne badanie z jednej jak i drugiej strony. Pierwsza godna uwagi akcja gości zakończyła się bramką zdobytą przez Śledzia, który wykorzystał błąd stopera i w pojedynku sam na sam z pewnie pokonał golkipera gospodarzy! Niestety nie pierwszy raz w szeregach Rojalu po strzelonym golu niemal natychmiastowo pada gol dla przeciwników. Tak też było i tym razem. Szybkie rozpoczęcie ze środka, przerzut piłki do skrzydła a tam szybki i zwrotny skrzydłowy ogrywa naszych obrońców i mocnym strzałem pod poprzeczkę wyrównuje stan meczu. Przed przerwą szansę miał jeszcze Krzysiek Turski ale jego strzał głową zatrzymał się na poprzeczce bramki Kiełczykowskiego!

Po zmianie stron już przy pierwszej możliwej okazji po dośrodkowaniu z rożnego przez Staniszewskiego pewnym i mocnym strzałem przy słupku Szczuchniak wyprowadził naszych na prowadzenie. Od tego momentu gospodarze rzucili do przodu wszystko co mieli i z każdą minutą nacierali coraz mocniej. Na szczęście mądra gra w obronie pozwoliła dowieść korzystny rezultat do końca meczu pomimo doliczenia aż 6 minut. Tak więc trzy punkty wędrują na nasze konto i czekamy już na kolejną potyczkę tym razem na własnym obiekcie z sąsiadującą w tabeli Dębowicą!