Aktualności

Awans odroczony

• autor: zullinho, 2014-05-19 18:26

Absolwenci ulegli na własnym boisku Lutni II Piszczac 2-3 (1-0)

Do niedzielnego spotkania z wiceliderem ligi, podopieczni Waldemara Skowrona przystąpili pełni nadziei i optymizmu. Remis lub zwycięstwo gwarantowało zajęcie pierwszego miejsca w lidze, co dawało by im grę w A-klasie w przyszłym sezonie.

Pierwsze minuty spotkania pokazały, że Absolwent będzie dążył do zdobycia kompletu punktów w tym spotkaniu. Składne akcje Absolwenta na bramki mogli zamienić kolejno Ośkiewicz i Madejski, jednak piłka po ich strzałach nie znajdowała drogi do siatki rywali.  Po upływie 15 minut kibice doczekali się pierwszego gola. P. Szczuchniak zagrał z autu do Madejskiego, zaś ten strzałem w długi róg pokonał Osiejuka. Po zdobyciu tej bramki gracze Royalu chcieli pójść za ciosem. W 21 minucie głową strzelał Śledź, następnie dwukrotnie Madejski - niestety bez efektu bramkowego. Kolejne minuty nie przyniosły wielu ciekawych akcji. Gra stała się wyrównana - większość czasu gry to walka w środku boiska plus dwie niewykorzystane sytuacje graczy Lutni. Na przerwę domaszewscy zawodnicy schodzili więc ze skromną, jednobramkową przewagą.

Druga połowa jeszcze na dobre się nie zaczęła, a już było 1-1. Piłka po strzale Mielnika zza pola karnego skozłowała przed interweniującym Górskim i wpadła do siatki. Goście przejęli inicjatywę, zdominowali początek drugiej części gry, zaś w 60. minucie wyszli na prowadzenie za sprawą Bartoszewskiego. Kilka minut później drugą żółtą kartkę ujrzał Strojek i musiał opuścić plac gry. Od tego momentu Absolwenci siedli na rywali. W 70. minucie sytuację sam na sam miał Śledź, później nawet zdobył bramkę, lecz sędzia dopatrzył się spalonego. Dziesięć minut później kibiców gospodarzy uszczęśliwił wprowadzony w drugiej połowie Świderski, który wykorzystał podanie Madejskiego. Kiedy mecz zbliżał się do końca, święto w Domaszewnicy popsuł Witczak, zdobywając jak się później okazało zwycięską bramkę dla Lutni.

Szkoda straconej okazji, jednak do końca sezonu mamy 4 kolejki i łatwiejszych od Lutni rywali, co pozwala patrzeć z optymizmem na kwestię awansu do upragnionej A-klasy.