Kanzas Konstantynów - Absolwent Domaszewnica

Ostatnia prosta w drodze po mistrza

• autor: zullinho, 2014-05-12 11:07

Przed nami ostatnia runda gier w tym sezonie

Absolwent po rozegraniu 15 kolejek znajduje się na szczycie B-klasy i dzięki ostatniemu remisowi Konstantynowa z Piszczacem ma aż 9 punktów przewagi nad Lutnią.

Do rozegrania zostało zaledwie 5 kolejek, choć w rzeczywistości Absolwent zagra 4 mecze, gdyż za mecz z Wodnikiem dostaniemy 3 punkty (klub z Siemienia zrezygnował z udziału w rozgrywkach).

Absolwenci już w najbliższą niedzielę mogą sobie zapewnić długo oczekiwany awans do A-klasy. Wystarczy zdobyć punkty z Lutnią. W przypadku remisu Lutnia będzie mogła zrównać się z nami punktami, ale bilans bezpośrednich spotkań będzie dla nas korzystny (2 wygrane, remis i porażka). Jak się dwukrotnie w tym sezonie okazywało, Royal jest w stanie wygrać z tym rywalem. Jeżeli się nie uda to będą jeszcze szanse w kolejnych spotkaniach, jednakże dobrze by było cieszyć się z powrotu do A-klasy już w najbliższą niedzielę, bo na grę w wyższej klasie rozgrywkowej nasi zawodnicy na pewno zasługują.

Tym bardziej, że jeżeli nie dojdzie do reformy rozgrywek na szczeblu BOZPN, w lidze, w której obecnie gramy, zostanie tylko 5 drużyn, chyba że z A-klasy spadnie Roskosz-Grabanów (obecnie punkt przewagi nad strefą spadkową).

Mam nadzieję, że plan awansu zakończy się powodzeniem i nie będzie sytuacji jak w scenie z kultowego filmu „Czas surferów”, do której link znajduje się poniżej :)